Python İçin En İyi Kod Editörleri Nelerdir

Merhaba dostlar bu konumda Python İçin En İyi Kod Editörleri Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz
Umarım bilgilendirici ve faydalı bir konu olur. İyi okumalar dilerim.

Python İçin En İyi Kod Editörleri Nelerdir

Python günümüzde en popüler yazılım dillerinden bir tanesi. Hatta en popüleri. Her geçen gün artan bu popülerliği python kodlamaya başlamak isteyenlere hangi kod editörünü kullanmalıyım acaba sorunu sorduruyor.
Özellikle pythonun yazılıma giriş için çok iyi bir dil olduğundan yazılıma yeni başlayan arkadaşlarımızı bu konuya sürüklüyor.

1 – Jupyter Notebook

Jupyter Notebook bizlere localhostumuzda python kodları yazmamıza yarayan basit bir kod editörüdür. Aslında Jupyter Notebook pek kod editörü şeklinde çalışmaz. Adından da anlaşılacağı gibi notebook şeklinde çalışmaktadır.
Büyük projeler için kullanılmasa da pythona yeni başlayanlar için ve küçük projeler yapmak isteyenler için muazzamdır.
Özellikle yeni başlayanlara kesinlikle jupyter notebook kullanmalarını tavsiye ederim. Aşırı sade ve basit arayüzü sayesinde kafanızı karıştırabilecek hiç bir seçenek bulunmamaktadır.

2 – Sublime Text

Sublime Text benim en sevdiğim kod editörlerinden birisidir. Çoğu yazılım dili ile program geliştirebileceğiniz bu program genelde web developperların kullandığı benim de çok sevdiğim vageçilmez bir kod editörüdür.
Python dilini kullanarak da programla yapabilceğiniz bu editör pythonda gelişmek için bire bir. Jupyter ile öğrendiğiniz temel kodları kullanarak sublime text ile daha karmaşık ve gelişmiş programlar yapabilirsiniz.
Dediği gibi sublime text ile de pythonda çok büyük ve karmaşık programlar yazamazsınız. Çok zorlanırsınız. Sublime text orta seviye python developperlar için güzel bir kod editörü.

3 – PyCharm

PyCharm jetbrains firmasının ide programlarından biridir. Adından da anlaşılabileceği gibi python içindir.
PyCharm benim en çok sevdiğim ve python developperların en çok tercih ettiği programdır. PyCharm ile karmaşık ve büyük projeler yapabilirsiniz. Sizlere python kodlamada işinize yarayacak her şeyi önünüze sunar.
Eğer profesyonel bir Python geliştiricisi olmak istiyorsanız PyCharm’ı şiddetle tavsiye ederim.

Konum bu kadardı. Bu konumda: Python İçin Kod Editörleri konusunu işledik

Umarım size faydalı bir konu olmuştur.

Diğer konularım:

Bilgisayar Virüs Çeşitleri ve Korunma Yolları

Diğer konularıma da bakmayı unutmayın.

Comments (2)

  1. sedat 05/09/2020

Leave a Reply