İngilizce Öğrenme Uygulamaları – Cake Nedir?

Merhabalar. Özellikle Google Play’de en popüler uygulamalar arasına ismini yazdırmış, son zamanlarda en popüler ücretsiz ingilizce öğrenme uygulamaları listesine ismini yazdırmış bir uygulama.

Bizde sizler için bu uygulamayı test ettik ve görüşlerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız. Hemen konumuza geçelim ve uygulamanın özelliklerine bakalım.

İngilizce Öğrenme Uygulamaları – Cake Nedir?

Cake işin aslında ingilizce öğrenme uygulaması. Uygulamanın ücretsiz olması da kendisini bir adım öne çıkarıyor. Cake’in ingilizce öğretme stratejisi de diğer uygulamalardan biraz farklı. Uygulama bize ingilizceyi duyarak ve konuşarak öğretmeyi amaçlıyor.

Dinleme ve konuşma derken yüz yüze görüşme desteklenmiyor. Çokça diyalog mevcut ve bu diyalogları dinleyerek (türkçe çevirileri ile beraber) ve seslendirerek pratik yapabilirsiniz. Ayrıca anahtar kelimeler içeren youtube videolarını hem dinleyebilir alt tarafta çıkan türkçe çeviriyi okuyabilirsiniz.

Cake İle İngilizce Öğrenilebilir Mi?

Yabancı dil öğrenmek zor bir iştir. İngilizce’ye bir şekilde aşina oluyoruz. Yıllarca okullarda İngilizce dersi gördük ve hiç olmaz ise bir kulak aşinalığımız oluyor. Günümüz şartları gereğince yabancı dil öğrenmek zorunlu oldu. Okulda öğretilen ingilizce ile genelde pek bir şey yapılamadığı için bizlerde kurslara ve uygulamalara başvuruyoruz.

Şimdi başlıktaki soruya bağlayacağım bunu. Bu Uygulama ile İngilizce Öğrenilir Mi? Hayır. Kısaca hayır fakat ingilizcenizi geliştirebilirsiniz Eğer daha önce bir kulak aşinalığınız veya gramer bilginiz yok ise bu uygulamadan pek bir şey anlayabileceğinizi sanmıyorum.

Ama dediğim gibi eğer İngilizce’ye bir aşinalığınız var ise dinleme ve konuşma becerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın en büyük özelliği olan anahtar kelime ve kalıplar sayesinde bir çok kalıp ve önemli kelime öğrenebilirsiniz.

Cake’i Tavsiye Eder Miyim?

Güzel ve eğlenceli bir uygulama. Eğer ingilizcenizi eğlenerek geliştirmek ve pek masraf etmek istemiyorsanız öneririm. Şahsen ben günde 10-15 dk’dan fazla kullanmam. Ama 10-15 dk’da bile bir çok günlük kullanılan kelime ve kalıp öğrenebilirsiniz.

Cake’e Puanım

Benim cake’e puanım 10 üzerinden 7

Sizde uygulamayı test edip kendi puanınızı aşağıya yazarsanız sevinirim.

İngilizce Öğrenme Uygulamaları Serisi

İngilizce Öğrenme Uygulamaları serimizin devamı en yakın zamanda gelecektir. Yeni yayınladığımız uygulamaları anında görebilmek için bizi instagram ve telegram takip edebilirsiniz.

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsiniz.

Tik Tok Pro Nedir? Tik Tok Kullanıcıları Dikkat

Leave a Reply