Xiaomi ‘den Ön ve Arka Kamera Bulunmayan Telefon

Çinli teknoloji devi olan Xiaomi’den garip bir yenilik. Kullanılmayan zamanlarda kameraların ortadan kaybolduğu yeni telefon modelinde kameralar pop-up sistemi ile telefonun üst kısmına gömülecek.

Bir çok telefon üreticisinin ekran/gövde oranında yarıştığını biliyoruz. Appel’ın ürettiği Iphone X ile popülerleşen çentik sistemi sayesinde artık neredeyse hiç bir yeni telefonda tuş göremiyoruz.

Xiaomi ise bu yarışa son noktayı koymuş gibi görünüyor. Xiaomi’nin bu yeni telefonunu ön ve arka kamera olmadığı için dümdüz bir ekran karşımıza çıkıyor. Arka tarafta ise yalnızca üst kısımda küçücük bir flaş görüyoruz.

Xiaomi 2’li Pop – Up Kamera Tasarımı

Xiaomi’nin patentini aldığı bu pop-up sisteminde 2 pop-up mekanizması bulunuyor. Bu pop-up mekanizmalarının nasıl işlediğini bir çoğunuz hemen anlamıştır. Bir kamera öne bir kamera arkaya. Malesef yanlış. Söz konusu pop-up kameralar hem arkaya hem öne görüş sağlayabiliyor.

Xiaomi , bu ikili gömülü kamera fikrinin patentini alsada çok da heveslenmemekte fayda var. Xiaomi mühendisleri söz konusu projede çok yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyelim. Lakin bu patentin gerçek bir modele dönüşmeme olasılığı yüksek gibi duruyor.

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsiniz.

Fiyatı ile Herkesi Şaşırtan Xiaomi POCO X3

RTX 3080, RTX 2080’i Karşısında Ezdi

Leave a Reply