Xbox Series X ve S Türkiye Fiyatı Açıklandı

Teknoloji devi Microsoft’un ürünü olan Xbox’ın yeni modeli Xbox Series X geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmıştı fakat vergiler dahil Türkiye fiyatı ile ilgili bir açıklama daha önce yapılmamıştı.

Daha Series X adına yapılan açıklamanın detayları blogumuzda mevcut. Bir göz atmak isterseniz hemen bakabilirsiniz : Xbox Series X Fiyatı ve Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Bugün itibari ile hem Xbox Series X’in hem de Series S’in Türkiye fiyatı belli oldu. Playstation 5’in vergiler dahil Türkiye fiyatına bir çok tepki gelmişti. Xbox’ın yeni konsollarına da Playstation’ı aratmayan vergiler gelmiş bulunmakta.

ABD’de zaten konsol fiyatları her zaman Türkiye’ye göre çok daha ucuz olmuştur. Bu sefer konsol oyunu severleri biraz daha üzecek bir fiyatla karşınızda. Son getirilen ek gümrük vergisi ve konsol vergisi yüzünden bakalım konsollarımızın fiyatı nasıl olmuş?

Xbox Series X Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Xbox Türkiye’nin web sitesinden yapılan resmi açıklamaya göre Series X’in Türkiye fiyatı 7,499 TL olacak. ABD fiyatını ise önceki konumuzda(bkz:Xbox Series X’in Fiyatı) açıklamıştık. Anlık dolar kurunun çevirimini hesapladığımızda vergilerle ABD fiyatının 2 katını denk gelmekte.

Xbox Series S Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Gelelim X’in küçük kardeşi S’in fiyatını öğrenmeye. Aynı şekilde Xbox Türkiye’nin web sitesinde yapılan araştırmada Series S’in fiyatı ise 4,599 TL olarak açıklandı.

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsiniz.

Leave a Reply