WhatsApp’a Hangi Yeni Özellikler Geliyor?

WhatsApp’a Hangi Yeni Özellikler Geliyor?

2020 yılının son çeyreğinde olduğumuz şu günlerde WhatsApp; vermiş olduğu hizmetin kalitesini arttırmaya çalışıyor. WhatsApp’ın bir süredir üzerinde çalıştığı depolama yöneticisi; kısa süre içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulacaktır. Depolama yöneticisi sayesinde WhatsApp kullanıcıları gelen içerikler üzerinde daha çok hakimiyet kurma şansına sahip olacaklar. Bakalım WhatsApp’a Hangi Yeni Özellikler Geliyor?

Yeni Depolama Yöneticisinin Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp’ın yeni depolama yöneticisi eskisine kıyasla çok daha kullanışlı olacaktır. Eski yöneticide tüm sohbetler kapladıkları alana göre sıralanmaktaydı. Bir başka deyişle, kullanıcılar, herhangi bir sohbetin detaylarına ulaştıkları zaman sohbet ile ilgili görselleri, metin mesajlarını ve diğer bilgileri kategoriler halinde görüntülüyorlardı. Bu noktada, eski depolama yöneticisi yeterince kullanışlı olsa da aynı mesajdaki tüm içeriklerin silinmesi ciddi bir sorun teşkil ediyordu. Yeni depolama yöneticisinde ise böyle bir sorun olmayacaktır.

WhatsApp’a Hangi Yeni Özellikler Geliyor?

WhatsApp’a Hangi Yeni Özellikler Geliyor?

WhatsApp’ın yeni depolama aracı ile kullanıcılar sohbetlerindeki tüm içeriklerin en küçük hallerini görme şansına erişecektir. Bir başka deyişle, sohbette bulunan içeriklerin hepsinin birden silinmesine gerek olmayacaktır. İçerikler arasından belirli olanları seçilerek silinecektir. Buna ek olarak, birden çok kez gönderilen içeriklerin gruplandırılması söz konusu olacaktır. 5 MB’den daha çok yer kaplayan içeriklerin aynı menü altında listelenmesine imkan verilecektir. Sonuç olarak, WhatsApp yeni depolama yöneticisi ile içeriklerin temizlenmesi eskiye kıyasla çok daha kolay olacaktır.

Yeni depolama yöneticisinin en geç 2020 yılının sonuna kadar aktif olması bekleniyor.

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsin

ÖNERİLEN YAZI:

Tik Tok Pro Nedir? Tik Tok Kullanıcıları Dikkat

Leave a Reply