Tik Tok Pro Nedir? Tik Tok Kullanıcıları Dikkat

Son dönemlerde Türkiye dahil bir çok ülkede milyonlarca kişinin kullandığı Tik Tok uygulamasını bilmeyen yoktur. Peki Tik Tok Pro ‘yu biliyor musunuz?

Bir çok konuda başımıza iş açan siber saldırganlar(hackerlar) bu seferde Tik Tok’u kullandı. Başlığa dikkatinizi tekrar çekerek şunu belirtmek istiyorum: Hackerların asıl hedefi Tik Tok değil, Tik Tok Kullanıcıları!!!

Tik Tok Kullanıcıları Dikkat
Tik Tok Kullanıcıları Dikkat

Hackerlar Tik Tok Pro adında bir uygulama geliştirip yayınladılar ama tabiki bu uygulama hiç de masum değil.

Bu casus yazılım cihazınızda bir çok özelliği kullanabilmekte. Uygulamayı açtığınızda sahte bir hata bildirimi gelerek kullanıcıları oyalıyor. Uygulamanın hatalı olduğunu düşünüp açmakla uğraşırken birden bildirim ve uygulama kayboluyor. Herkes silindiğini düşünüp hiç bir şey yapmıyor. Oysa ki yazılım cihazın içinde saklanıyor. Merak ettiğinizi biliyorum. Şimdi bakalım bu casus yazılım cihazınızdaki hangi özelliklere erişebiliyor.

Tik Tok Pro ‘nun Erişebildiği Özellikler

Casus yazılım cihazınızda bulunan SMS’leri çalabiliyor , SMS gönderebiliyor , Konum bilginizi öğrenebiliyor , fotoğraf çekebiliyor , telefon numaralarını arıyabiliyor ve Facebook bilgilerinize erişebiliyor. Bunların bir çoğunu da hiç fark edemeyeceğiniz şekilde yapıyor.

Google Play ‘de bulunmayan bu casus yazılım tekrardan uygulamaların tarayıcıdan değil de Google Play ‘den indirilmesinin cihazınız ve sizin açınızdan en sağlıklısı olduğunu hatırlatıyor.

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsiniz.

Xbox Series X Fiyatı

Xiaomi ‘den Ön ve Arka Kamera Bulunmayan Telefon

Leave a Reply