MagSafe Nedir? Hangi Anlamlara Gelir?

Apple; geçtiğimiz günlerde iPhone12 ailesinin tanıtımını yapmıştı. Tanıtım sırasında MagSafe ve 5G özellikleri çok fazla dile getirilmişti. Bilhassa 5G’nin gelecek nesil mobil iletişim şebekelerine verilen bir isim olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak, 5G dışında MagSafe’in de merak konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımda MagSafe Nedir? sorusuna elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.

MagSafe Hangi Anlamlara Gelmektedir?

MagSafe’in iki farklı anlamı bulunmaktadır. Bilhassa MacBook Pro veya MacBook Air dizüstü bilgisayar kullananların MagSafe’in ne olduğunu bildiği düşünülmektedir

MagSafe; 2006 yılında Apple tarafından tanıtılan bir teknoloji olarak dikkat çekmişti. Manyetik kuvvetten faydalanan bir güç bağlantısı olmasıyla öne çıkıyordu. Bu noktada, bir kullanıcının ayağı MacBook’u şarj eden güç kablosuna takıldığı zaman MagSafe konnektörü; bilgisayara bağlı olduğu konnektörden ayrılarak bilgisayarın düşmesinin önüne geçilmektedir. Bir başka deyişle, güvenlik adına önemli bir unsur olarak dikkat çekiyordu. Ancak, Apple; 2016 yılıyla beraber dizüstü bilgisayarlardaki güç beslemesini USB-C bağlantıları üzerinden sunmaya başlamıştır. Bu noktada, MagSafe’in de anlamını yitirdiğini ifade etmek gerekir.

MagSafe Nedir?
MagSafe Nedir?

MagSafe; günümüzde ise iPhone12 serisi için önemli olmasıyla dikkat çekmektedir. iPhone12 ailesi için geliştirilmiş bağlantı ve şarj sistemi olmaktadır. MagSafe şarj sistemi sayesinde yerleşimin mükemmel olduğunu ve 15W güç beslemesinin en iyi şekilde elde edildiğini söylemek gerekir.

Tüm bunlara ek olarak, MagSafe aksesuarları bulunmaktadır. Şarj aletlerinin yanı sıra MagSafe uyumlu kılıfların, cüzdan kılıflarının ve montaj parçalarının olduğunu söylemek gerekir.

İşinize yaradıysa, tavsiyeniz, içerik fikriniz varsa veya herhangi bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Haftanın En Çok Okunan Konusu: Duolingo mu Busuu mu?Karşılaştırma

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsiniz

Leave a Reply