Elon Musk ‘tan Mars Kolonisi İçin Korkutucu Açıklama

Bir kaç gün önce servetini katlayarak Dünyanın En Zengin 5 Kişisinden Biri Olan ELON MUSK İnsanlar Mars’a adlı bir telekonferans Zirvesinde Konuştu.

İnsanlar Mars’a zirvesinden konuşan Elon Musk Mars’da yaşam hayalleri ile ilgili risklerden bahsetti. Peki nedir bu riskler? Elon Musk nelerden bahsetti? Cevabı yazının devamında.

Geçtiğimiz hafta Neuralink projesine dair yaptığı açıklamalarla gündeme oturan Milyarder Elon Musk daha gündemden inmeden yine gündemin tam ortasına oturdu.

Space X Projesi ile uzaya olan düşkünlüğünü ve merakını bizlere tekrar tekrar gösteren Elon Musk’ın en büyük hayallerinden bir tanesi ise Mars gezegeninde yaşamak olduğunu biliyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere Mars’ta yaşamak için fikirlerin sunulduğu İnsanlar Mars’a Zirvesinde Elon Musk Mars’a gitmenin korkutucu gerçeklerinden bahsetti.

Elon Musk | Mars Açıklaması

Zirvede Space X ve Starship roketinden bahseden Elon Musk, Mars’a koloni kurmak için gönüllü gitmek isteyenelere “Ölme İhtimaliniz Yüksek” diyerek ciddi açıklamalarda bulundu. Mars’ta kendi kendine yeten şehir kurma planları hakkında “Açık Olayım Bu Oldukça Zor Ve Tehlikeli Bir Şey” dedi ve süreç ne kadar zor da olsa başarılı olursa “Oldukça İhtişamlı” olacağını da ekledi.

Şirketin iyi yönde gittiğinin ve asıl meselenin İnsanları Hayatta Tutmak olduğunu söyleyen Musk:

Mars’a ulaşmak temel mesele değil. Asıl mesele Mars’a bir üs, kendini idame ettirebilecek bir şehir kurmak. Mars’ta bir yakıt tesisi, Mars Base Alpha adlı bir üs inşa edeceğiz, sonra kendini idame ettirme noktasına geleceğiz.”

Elon Musk’ın şirketi şuanda Ay ve Mars’a kargo götürmekle beraber tek seferde 100 yolcuya kadar gönderim kapasitesi olması açısından Starship projesini geliştiriyor.

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsiniz.

Leave a Reply