ARM Satışında Son Durum Ne? ARM Ne Kadara Satılacak?

ARM Satışında yeni bilgiler ortaya çıkarken kısa bir süre önce görüşmelerin son noktasına gelindiği haberini aldık. Yapılan anlaşmalarda fiyat ile ilgili yeni bilgiler de ortaya çıktı. Son duruma göre ARM’ın , tamamıyla Amerikalı bir şirket olacağı öğrenildi.

ARM Satışında Nvidia Sona Geldi

Şuanda ARM’ın sahibi olan Nvidia ve Softbank arasındaki görüşmelerin sona yaklaştığını görüyoruz. Tahminlere göre bir sonraki hafta Nvidia ve Softbank tarafından satın alım ile ilgili gereken resmi açıklama yapılacak.

Nvidia Arm

Ayrıca ARM’ın satışı için fiyat konusunda da yeni bilgiler öğrenildiğini söylemiştik. Nvidia’nın Softbank’a ARM’ın satışı için 40 milyar dolar ödeme yapmaya hazırlandığı söyleniyor. Bu durumda Softbank ARM satışından 9 milyar dolarlık bir net kazanç elde etmiş oluyor. ( Softbank ARM’ı 2016’da 31 Milyar Dolara satın almıştı )

Mobil’in en önemli donanımlarından biri olan ARM’ın artık sadece mobil ile sınırlı kalmayacağını öğrendik. Apple’ın Mac modellerinde de ARM’ı kullanacağı haberini aldığımız için ARM’ın artık daha değerli bir donanım olacağını düşünüyoruz.

İlerleyen günlerde Nvidia ve Softbank arasındaki ARM anlaşmasının yeni detayları gelecektir. Haberleri ilk öğrenen siz olmak istiyorsanız blogumuzu takipte kalınız.

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsiniz.

TikTok Pro Nedir

Xiaomi ‘den Ön ve Arka Kamera Bulunmayan Telefon

Leave a Reply