Yapay Zeka Hakkında Yanlış Bilinenler

Yapay Zeka Hakkında Yanlış Bilinenler

Yapay zekanın önümüzdeki yıllara damga vuracağı herkes tarafından biliniyor. Ancak, yapay zekanın tüm dünya düzenini bir anda değiştirmesi mümkün değildir. Bu noktada, yapay zeka hakkında yanlış bilinen detayları açıklamaya gerek duyulmaktadır. Yapay zeka hakkında yanlış bilinenler konusunu beraber inceleyelim.

Yapay Zeka Hakkında Yanlış Bilinenler
Yapay Zeka Hakkında Yanlış Bilinenler

Yapay Zeka Ne Değildir?

  • Yapay zeka; her şeyden önce bir robot değildir. Bu noktada, tüm sorunları zahmetsizce çözecek bir yapı olmadığını tekrar hatırlatmak şarttır.
  • Yapay zekanın bilinçli olmadığını da söylemek gerekir.
  • Yapay zekanın bir insan gibi davranmasını beklemek son derece yanlıştır. Duyguları ve hırsları olan bir varlık olmayan yapay zekanın bilim kurgu dizilerinde yansıtıldığı gibi bir hali bulunmaz.
  • Yapay zekanın hedefleri yoktur. Daha doğrusu; insanlardan bağımsız hedefleri bulunmaz. Yapay zekanın sınırları insanların düşünceleri ile örtüşmektedir.
  • Herkesin bilmesi gereken bir diğer husus ise yapay zekanın android olmadığıdır.
  • Birçok kişi için yapay zeka korkutucu bir öğe olmaktadır. Ancak, yapay zekanın korkulacak bir tarafı yoktur. Bilim kurgu dizilerinde anlatıldığı gibi yapay zekanın bir süre sonra tehlikeli olması mümkün değildir.

Yapay zeka denildiği zaman birçok kişinin aklına insanların yapmış olduğu işleri onların elinden alacak, tüm problemleri sorunsuz olarak çözecek, ilerleyen zamanlarda tüm gezegeni ele geçirerek insanlara hükmedecek bir varlık gelmektedir. Ancak, yapay zekanın kontrolü tamamen insanların elindedir. Ayrıca, insanların bilinçli bir şekilde karar vererek yapmış oldukları işleri yapay zekanın yapması şu aşamada mümkün değildir.

Yazılarımızdan Anında Haberdar Olmak İçin Telegram Kanalımıza katılabilir veya Instagram Hesabımızı Takip Edebilirsin

Önerilen Yazı:

İnternetten Para Kazanma‘nın En İyi Yolları

Leave a Reply