İnternetten Para Kazanma ‘nın En İyi Yolları

Merhabalar;
Bu konumda İnternetten para kazanma yollarını ve bu yollar ile para kazanabileceğiniz web uygulamalarını göstereceğim.

Diğer siteler veya kanallar gibi düşük düşük paralar değil tabiki. Gerçekten uğraşıp 4 haneli paralar kazanabileceğiniz siteler.
Umarım konum işinize yarar. İyi okumalar dilerim.

İnternetten Para Kazanma ‘nın Yolları

1- tr.freelancer.com
Freelancer.com sitesinin Türkiye ayağıdır. Freelance işler yapmanızı sağlar. Freelancer.com diğer freelancer sitelerinden biraz daha farklı. Diğer freelancer siteleri gibi ilan verebiliyorsunu.

Örneğin: 100 TL Karşılığında “Backlink” sağlayabilirim.
Bu sitenin diğer farklı ve güzel yanı ise açık arttırma sistemi olması. Farz edelimki ben bir müşteriyim ve diyorum ki bir web sitesi yaptırmak istiyorum. Siz freelancerlar da bana fiyat veriyorsunuz. Ben de en düşük fiyat vereni kabul ediyorum.

Freelancer Nasıl Olunur | İnternetten Nasıl Para Kazanılır

Güzel ve eğlenceli bir sistem. Hem kendi ilanınızı verip hemde açık arttırmalara katılarak ayda 1000-1500 TL kazanabilirsiniz. Tabi daha az da kazanabilirsiniz daha çok da. Popüler bir site iş her zaman vardır. Konu sizin ne kadar zaman ayırıp ne kadar iyi yaptığınızda

2- Fiverr.com
Fiverr da bir freelancer sitesi ve dünyanın en popüler sitelerinden biri. Bu yüzden her zaman tonla işin olduğu bir site. Ne yazık ki burada satış yapabilmek için ingilizcenizin iyi olması lazım. Freelancer gibi Türkler için sürümü yok. Yabancılarla konuşup yabancılara satacaksınız.

En azından bir iş ingilizcesi bilmeniz şart. Ayrıca ödemenizi de dolar üzerinden alacağınız için ona uygun bir kartınızın olması lazım.
Eğer yurt dışından ödeme almayı bilmiyor iseniz : Yurt Dışından Ödeme Nasıl Alınır? konuma bakınız.

3- Bionluk.com
Freelancer sitelerimizin sonuncusu olan bionluk.com türk yapımı bir sitedir. Türkiyenin en popüler freelancer sitesidir. Freelancer hesabına sahip olabilmek için 10 TL’lik bir ücret ödemeniz gerekir.

Eğer freelancerlık ve freelancer işler bulabileceğiniz siteler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız: Freelancer Siteleri | Freelancer Çalışmak adlı yazımı okuabilirsiniz.

4- Udemy.com
Udemy bir online kurs ağı sitesidir. Yazılım ve teknoloji ağırlıklı olsada bir çok konu hakkında eğitim bulabilirsiniz. Ayrıca bu sitenin en güzel yanı ise eğitmen olabilmek için hiç bir ön koşul bulundurmaması. Bu sitede eğitim verabilmek için tek ihtiyacınız olan kaliteli bir mikrofon ve uzmanı olduğunuz bir konu.

Eğitim serinizi çektikten sonra hemen udemy platformunda yayınlayabilirsiniz. Satışınızı arttırabilmek için biraz pazarlama bilgisine sahip olanız yararınıza olacaktır.

5- Blogger.com
Blogger.com Google firmasının uygulamalarından biridir. Şuan içinde bulunduğunuz benim web sitem gibi siteler açmanıza olanak sağlar. Ayrıca herhangi bir hosting ücreti ödemenize gerek kalmaz.

Blogger’lık | Nasıl Blogger Olunur?

Hatta isterseniz domain ücreti bile ödemeyebilirsiniz. Tabi ödemek istemezseniz domaininiz siteadı.blogspot.com şeklinde gözüküyor.
Açtığınız bu blog sayesinde Google Adsense ile reklam yayınlayabilir para kazanabilirsiniz.

Ama blog işi sabır gerektiren bir iştir. Sabırsız biri iseniz hiç tavsiye etmem.
Blogger.com için en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise WordPress den farkının ne olması.

Bu konu için ayrı bir yazı gerekir internete yazıp bakabilirsiniz bu konu hakkında onlarca yazı bulunmkta. Özet geçecek olursak WordPress biraz daha zor ve maliyetlidir. Ama daha kaliteli işler çıkarmanızı sağlar. Sayısız tema ve eklenti bulundurur.

6- Swagbucks.com
Swagbucks bir anket sitesidir. Ama diğer anket sitelerine nazaran daha fazla anket bulundurur ve daha fazla para kazanmanıza olanak sağlar. Ama tabiki çok düşük ücretler bunlar. Sadece boş zamanlarınızda , sıkıldıkça bir kaç anket doldurarak küçük paralar kazanabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurdukça swagbucks kazanırsınız. Bu swagbuckslar ile amazon gift kart alabilirsiniz. Ayrıca PayPal ile direk para olarak kullanabilirsiniz ama maalesef paypal Türkiyede desteklenmediği için bu seçenei pek kullanabileceğinizi düşünmüyorum.

7- Fieldagent.net
İnternetten Para Kazanmanın Yolları adlı yazımın en çok kazandıran sitelerinden biridir. Biraz hareket isteyen bir site. Akıllı telefonunuza uygulamasını indirerek hemen başlayabilirsiniz.

Sizlere görev veren bir uygulama. Bazı firmaların isteğine göre yakınlarınızdaki marketlere gidip istedikleri ürünün fiyatlarını karşılaştırmanız gerekmektedir.
Kolay ve güzel para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır fakat bir dezavantajı var.

Görev çok az. Çok nadiren görev geliyor. Yinede telefonunuza indirip görev geldikçe yapabilirsiniz.

8- Bemyeye.com
Bemyeye da Fieldagent gibi bir uygulama ama Bemyeye daha gelişmiş ve daha fazla görev olan bir uygulamadır. Sizden sadece ürün fiyat araştırmanızı istemez, reyon fotoğrafla, ürünü test etme gibi farklı görevler de verir.

Ayrıca görevde sizden ürün test etme gibi cebinizden para çıkıcak görevlerde masrafınızı karşılar.

Bu sitemizinde bir dezavantajı var. SİSTEMİ hızlı olan kazanır gibi bir sistemi var. Görevleri herkesten önce almanız gerekmektedir.

9- Shutterstock.com
Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız Shutterstock tam size göre. Stok fotoğraf uygulaması olan Shutterstock alanındaki en popüler site. Çektiğiniz fotoğrafları insanlar satın alıyor ve karşılığdan size para ödüyor. Özellikle büyük firmalar ve web sitesi sahipleri telifsiz fotoğraf bulmak için bu yönteme başvuruyor.

Fotoğraf Çekerek Nasıl Para Kazanırsınız | Stok Fotoğrafçılığı

Google telifli fotoğraf bulunduran web sitelerine karşı çok dikkatli.

10 – R10.net
R10 bir forum. Türk yapımı bir forum. Türkiyenin en büyük webmaster forumu. Burada webmaster ile alakalı bir çok hizmet satabilirsiniz. Davetiye sistemi bulunmakta. R10.net üyeliği olan bir arakadaşınız varsa davetiye isteyebilirsiniz yoksa yönetimden davetiye kodu almanız gerekmektedir.

Bir websiteniz olmak zorunda ayrıca mailiniz bu web siteniz üzerinde olmak zorunda. Örneğin “yigit@siteadı.com” gibi. Forumda para karşılığında satış ilanınızı öne çıkarabilir üyeliğinizi yükseltebilirsiniz.

Konum bu kadardı. İnternetten Para Kazanma ‘nın Yolları konusunu inceledik.
Umarım yararlı bir konu olmuştur.
Diğer yazılarımı da okumayı unutmayın

Django Modelleri Nedir? Django’da Model Oluşturma

Leave a Reply